Ara
  • Barış Köse

İşinizin Dili MuhasebeGünümüzde kayıtlı ekonomi içinde yer alan en ufak işletmeden, en yükseklere tırmanan gökdelenlerde bulunan Dünya markalarına kadar tüm firmaların bünyesinde bulunması gereken bir olgudur muhasebe.

Muhasebe, yaptığınız işin dilidir. Başta kendiniz olmak üzere tüm etkileşimde bulunduğunuz kurumlar muhasebecinizin ortaya koyduğu bilgiye ihtiyaç duyar. Kendinizi kendinize ve diğerlerine başka türlü anlatamazsınız.

Firmanız için doğru kararlar almak istediğinizde, muhasebe servisinizin verilerinin tam, doğru ve güncel olması çok önemlidir. Ölçebildiğiniz şeyleri yönetmeniz hem daha kolay hem daha sağlıklı olur. Bir sonraki ayın ya da bir sonraki yılın planlarını yaparken bu verilerden yararlanırsınız. Doğru bilgi hata yapma olasılığınızı minimum düzeye indirir

Yalnız siz değil diğer kişi ve kurumlar da muhasebenizin yarattığı bilgilere muhtaçtır. Devlet kendi payını isterken muhasebe verilerinizi kullanır. Bankalar size kredi verirken ilk talep ettikleri muhasebe verilerinizdir. Artık günümüzde müşteri ve tedarikçileriniz de sizin hakkınızda bilgi sahibi olmak için bu bilgileri talep etmeye başladılar. Hatta ithalat ihracat yapıyorsanız yabancı firmaların bu konuda hizmet veren aracı kurumları kullanarak sizin bilgilerinize ulaştıklarını çok iyi biliyoruz. Çalışanlarınız bile kendilerini daha güvende hissedebilmek adına firmanızla ilgili finansal bilgileri araştırıyor.

Hal böyleyken bir kurumun en sağlıklı şekilde yoluna devam edebilmesi için, büyümesini sürekli kılabilmek adına daha önce de anlatmaya çalıştığımız üzere muhasebe bilgilerinin tam, doğru ve eksiksiz olabilmesi zorunludur.

Ne yapın edin muhasebe hizmetinizin kalitesi yükseltin. Kısa, Orta ve uzun vadede kazançlı çıkacak olan yine siz olacaksınız.

BARIŞ KÖSE SMMM

52 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör